Bukowina Tatrzańska - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to bardzo ważny ośrodek turystyczny i narciarski, konkurujący swą ofertą nawet z Zakopanem na terenie powiatu tatrzańskiego w województwie małopolskim. Corocznie przybywa tu bardzo dużo turystów, motywując administrację gminną do sukcesywnego udoskonalania komunikacji na tym terenie. Aktualne połączenia autobusowe i kolejowe obsługujące tę trasę można wyszukać za pomocą wyszukiwarki GoEuro.pl

Wybierając się samochodem z centrum Polski do Bukowiny, kierujemy się na trasę krajową nr 7 (E77), do pokonania mamy około 400 km. Jeśli punktem startowym jest Łódź, wówczas trzymamy się głównie krajowej 1, częściowo trasa prowadzi autostradą A1, a jej długość wynosi ok 350 km. Dojazd ze stolicy Wielkopolski - Poznania- przebiega w początkowej fazie trasą nr 5, prowadzącą przez Wrocław, by potem móc przyspieszyć na autostradzie A4 i dojechać nią aż do skrętu w Zakopiankę.

Aby dostać się do Bukowiny ze stolicy Polski, można wykorzystać połączenie kolejowe i z przewoźnikiem PKP Intercity dotrzeć do Nowego Targu, skorzystać z przesiadki i dojechać już do miejsca docelowego. Można także pociągiem dojechać do Zakopanego, a następnie skorzystać z licznej oferty przewozowej autobusów i prywatnych busów. Z Zakopanego do Bukowiny można się dostać m.in. prywatnym przewoźnikiem "Trans-bus", realizującym przejazd spod baru Fis, przejeżdżającym przez miejscowości Poronin, Stasikówka, a także busem sieci "Szos-Mig", realizującego przejazdy w trzech wariantach: przez Poronin (odjazd z dworca PKP), Murzasichle (odjazd z przystanku Al. 3 Maja), Kuźnice. Ponadto, warto dostać się do Krakowa i stamtąd szukać możliwych połączeń (m.in. busy sieci Szwagropol kursują z Krakowa do Bukowiny, rozpoczynają swoją trasę z krakowskiego Miejskiego Dworca Autobusowego przy ulicy Bosackiej 18).

rozwiń
Bukowina Tatrzańska - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij