Kiedy najlepiej przyjechać do Bukowiny Tatrzańskiej?

Prawdopodobnie najlepsza odpowiedź na tytułowe pytanie to “przy najbliższej okazji, kiedy tylko uda się wygospodarować odrobinę wolnego czasu”. Bukowina Tatrzańska na małopolskim Podhalu kusi turystów wieloma różnymi rzeczami, wśród których górskie krajobrazy i klimat wcale nie muszą odgrywać pierwszoplanowych ról. Przygotowaliśmy kilkanaście propozycji wraz z uzasadnieniem, dlaczego taki turnus zasługuje na szczególną uwagę potencjalnych gości.

Weekend we dwoje w Bukowinie Tatrzańskiej - oferta skierowana do zakochanych, którzy szukają odrobiny “samotności”... a raczej prywatności. W końcu gdzie można znaleźć piękne i zaciszne zakątki, jak nie w górskiej Bukowinie Tatrzańskiej? Romantyczny weekend tylko we dwoje naturalnie wiąże się też z rozmaitymi przyjemnościami, takimi jak wspólny relaks. W tym temacie świetnie sprawdzają się zabiegi SPA oraz atrakcje aquaparku Terma Bukovina. O pasujący nastrój weekendu we dwoje w Bukowinie Tatrzańskiej zadbają też obiekty noclegowe, które oferują zakochanym m.in. kolacje przy świecach czy niezapomniany kulig.

Odnowa biologiczna w Bukowinie Tatrzańskiej - w tym zakresie poczyniono spory postęp na przestrzeni ostatnich lat. Kiedyś na odnowę biologiczną w Bukowinie Tatrzańskiej można było liczyć w zasadzie wyłącznie w wysoko wyspecjalizowanych ośrodkach. Dziś mniej lub bardziej rozbudowane strefy SPA & Wellness to prawie norma, do tego pojawiły się nowoczesne aquaparki, z centrami relaksami opartymi na tatrzańskich źródłach termalnych. Sama Bukowina Tatrzańska ma (póki co) jeden taki, ale w sąsiednich miejscowościach można znaleźć przynajmniej 5 kolejnych. To będzie doskonałe uzupełnienie zabiegów odnowy biologicznej w wersji tradycyjnej.

Sylwester w Bukowinie Tatrzańskiej - bardzo dobre dwa w jednym, czyli huczna impreza na sylwestra jako punkt kulminacyjny kilkudniowego, rekreacyjnego pobytu w górach. Co jak co, ale przyjemny relaks Bukowina Tatrzańska gwarantuje dosłownie każdemu. Na przełomie roku można skorzystać zarówno z rozbudowanej bazy narciarskiej (Rusiń-Ski, Koziniec, Olczań-Ski i inne),jak też z bogactwa atrakcji Term Bukovina. Zimowe krajobrazy Tatr, gorąca kąpiel z kieliszkiem szampana i pokaz fajerwerków na niebie - jeśli ktoś marzy o czymś takim, na sylwestrze w Bukowinie Tatrzańskiej może to sobie zorganizować.

Boże Narodzenie w Bukowinie Tatrzańskiej - święta nastawione na jakże potrzebny wypoczynek. Generalnie trend jest taki, że coraz mniej Polaków ma ochotę/czas/siły na to, żeby we własnym zakresie przygotować sobie Boże Narodzenie tak, jakby chcieli. Świąteczne wypady do Bukowiny Tatrzańskiej to taki trochę przyjazd na gotowe (tyle że fair),a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na miejscowe atrakcje. Bożonarodzeniowe gwiazdki są trzy: lokalne stacje narciarskie, kościół (starszy) Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz słynne Termy Bukovina. W czasie Bożego Narodzenia w Bukowinie Tatrzańskiej będzie gdzie odpoczywać i co robić.

Andrzejki w Bukowinie Tatrzańskiej - szybki i stosunkowo krótki, za to intensywny wypad w Tatry. Andrzejkowe turnusy w Bukowinie Tatrzańskiej generalnie ukierunkowane są na niezobowiązujący relaks, z dobrą okolicznościową imprezą w roli punktu kulminacyjnego. Tutaj andrzejki mogą być o tyle wyjątkowe, że przy wróżbach i oprawie muzycznej można zdać się na bogactwo góralskiego folkloru - choć nie wszyscy organizatorzy stawiają na regionalizm. W poszukiwaniu góralskich akcentów w zabawie andrzejkowej, warto sprawdzić centrum kultury w Bukowinie Tatrzańskiej, z siedzibą w charakterystycznym Domu Ludowym.

Boże Ciało w Bukowinie Tatrzańskiej - przedsmak lata: wypad raczej krótki, ale już kuszący obietnicą udanego i intensywnego pobytu. Długi weekend na Boże Ciało w Bukowinie Tatrzańskiej pozwala skorzystać m.in. z tamtejszych szlaków rowerowych (np. na Gronków),górskich punktów widokowych czy obiektów rekreacyjnych z basenami termalnymi na czele. Warto też pomyśleć co nieco o duchowości, w końcu mamy święto religijne. Przy okazji Bożego Ciała można odwiedzić i zwiedzić kościół św. Sebastiana w Jurgowie i kaplicę św. Bartłomieja na Tarasówce w Małym Cichem, niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej.

Weekend majowy w Bukowinie Tatrzańskiej - czas rozmaitych festynów i rodzinnych imprez, z wyraźną nutką góralskiej majóweczki. Długi weekend w Bukowinie Tatrzańskiej to dla miłośników podhalańskich tradycji niemal równie dobry okres, co przewidziane na lato Tatrzańskie Wici. W maju mniejsza skala, ale duch ten sam. Naturalnie w trakcie majowego weekendu równie mocnym magnesem są liczne i zróżnicowane alternatywy na miły wypoczynek, których Bukowina Tatrzańska zapewnia całe mnóstwo.

Wielkanoc w Bukowinie Tatrzańskiej - trochę jak wybranie własnej wygody zamiast męki, która niekoniecznie przynosi cokolwiek dobrego. Święta Wielkanocne zwykle wiążą się z całą masą przygotowań, tymczasem przyjeżdżając do Bukowiny Tatrzańskiej wszystko będzie już gotowe na miejscu. A cały wolny czas z czystym sumieniem można przeznaczyć na niczym nieskrępowany relaks. Wielkanoc w Bukowinie Tatrzańskiej da się spędzić np. na górskich szlakach, w siodle albo w termach - a wszystko z zapierającym dech w piersi widokiem na najwyższe góry w całej Polsce.

Walentynki w Bukowinie Tatrzańskiej - romantycznie i nastrojowo, a jednocześnie ekscytująco i intensywnie. Mniej więcej tak powinny przebiegać udane walentynki, a Bukowina Tatrzańska niewątpliwie jest w stanie dostarczyć zakochanym parom wszystko, czego tylko mogą w takich okolicznościach potrzebować. Piękne widoczki, ciekawe lokale restauracyjno-dyskotekowe, rozmaite miejsca do wspólnego relaksu… Przy odpowiednim zaangażowaniu, na walentynkach w Bukowinie Tatrzańskiej właściwie nie sposób się nudzić.

Ferie zimowe w Bukowinie Tatrzańskiej - znakomity pomysł na pełen atrakcji i przyjemności relaks w pierwszych miesiącach roku. Jako iż aktywny wypoczynek to jeden z efektywniejszych sposobów na naładowanie akumulatorów organizmu, to w czasie zimowych ferii w Bukowinie Tatrzańskiej nie sposób nie zawitać do tutejszych ośrodków narciarskich. Coś dla siebie znajdą i początkujący (pojedyncze wyciągi jak Juhas i Baca),i bardziej zaawansowani (rozbudowane stacje narciarskie w typie Kozińca, JurgówSki, Wysokiego Wierchu czy Rusiń-ski). Na ferie zimowe nie można też zapominać o Termach Bukovina: prawdopodobnie najsłynniejszej i największej atrakcji, jaką może zaproponować Bukowina Tatrzańska.

Dzień Kobiet w Bukowinie Tatrzańskiej - wydaje się, że akurat w tym wypadku wejściówki (albo przynajmniej duże zniżki dla pań) do Term Bukovina to zupełnie nieodzowny punkt dla okolicznościowego pakietu. Skoro oferty na Dzień Kobiet mają kusić rozkoszami wyjątkowego relaksu, to obiekty noclegowe z Bukowiny Tatrzańskiej praktycznie nie mają innego wyjścia, jak nawiązanie bliskiej współpracy z rzeczonym ośrodkiem. A jak jedną rzecz dają prawie wszyscy, trzeba wyróżnić się czymś z tłumu. W przypadku pakietów z okazji Dnia Kobiet w Bukowinie Tatrzańskiej kolejnymi dodatkami mogą być chociażby programy artystyczne, praktyczne szkolenia w interesujących panie dziedzinach (dbałość o zdrowie i urodę, samoobrona, rękodzieło…) i jeszcze sporo innych rzeczy.

Wakacje w Bukowinie Tatrzańskiej - krótko rzecz ujmując: lato wszędzie. Do Bukowiny Tatrzańskiej na wakacje przyjeżdża całkiem duża liczba turystów, a to z uwagi na fantastyczny klimat w górach, szeroki wachlarz przyjemnych sposobów na odprężenie się oraz świetne wakacyjne imprezy. W tej ostatniej kategorii bezdyskusyjnym numerem jeden są Sabałowe Bajania: wielkie, huczne i zabawne święto podhalańskiego folkloru. W trakcie wakacji w Bukowinie Tatrzańskiej koniecznie trzeba też urządzić wycieczkę po Maniowskim Lesie (nie zaszkodzi też wypad na Wiktorówki i pod Morskie Oko),spróbować spływu kajakowego/pontonowego do Jeziora Czorsztyńskiego (z dwoma zamkami przy brzegach),zrelaksować się w termach, odwiedzić jurgowską Zagrodę Sołtysów… Jak widać o nudzie lub czymkolwiek pokrewnym, co mogłoby zrujnować wakacyjne plany, absolutnie nie ma mowy.

Jesień w Bukowinie Tatrzańskiej - pejzaże niesamowite, a do tego parę bardzo wymiernych korzyści dla przyjezdnych. Przysłowiowa złota polska jesień w Bukownie Tatrzańskiej prezentuje się nad wyraz efektownie, wystarczy przy w miarę ładnej pogodzie wybrać się na małą wycieczkę w góry. Poza tym sezon jesienny, już po wakacyjnym szczycie, zwykle diametralnie zmienia jedną istotną rzecz: cenniki. Odwiedzając Bukowiną Tatrzańską jesienią zamiast w szczycie sezonu letniego, można zaoszczędzić całkiem przyzwoitą kwotę na noclegach i niektórych biletach wstępu (choć nie jest to żelazna reguła bez najmniejszych odstępstw).

Weekend listopadowy w Bukowinie Tatrzańskiej - ważne listopadowe święta dają mniej lub bardziej trafioną sposobność do tego, aby zorganizować sobie długi weekend. Co może dać Bukowina Tatrzańska tym, którzy na Święto Niepodległości lub Wszystkich Świętych zdecydują się tutaj przyjechać? W pierwszej kolejności wspaniałe krajobrazy, górski klimat oraz szereg możliwości na zażywanie odpoczynku. W trakcie listopadowego długiego weekendu w Bukowinie Tatrzańskiej warto wybrać się na okoliczne szlaki (pieszo, na rowerze, na koniu) i odwiedzić Termy Bukovina.

Galeria
Dodano: 2017-07-11 14:41:00

Komentarze (2)
MaThek
11.08.2017 12:48

Terma Bukovina to samo co białczańska konkurencja - wprost zaje(dwa)bisty aquapark, tylko że chętnych zdecydowanie za dużo. Może poza sezonem jest lepiej, tylko czy w przypadku takiej miejscowości jak Bukowina Tatrzańska w ogóle istnieje coś takiego? Wątpię - tym bardziej, że nie ma złej pory na wycieczkę w tak piękne góry jak nasze Tatry. Co najwyżej to turysta - jak mawiają górale ceper - może być niewłaściwie przygotowany do wyprawy i zmiennych warunków.

Anonim
5.10.2017 11:04

Ciekawe, czy w Bukowinie Tatrzańskiej więcej turystów przyjeżdża zimą na narty, czy latem na piesze wycieczki po górach. Do lokalnych term można przyjeżdżać przez cały rok, ale sporo osób rezygnuje z nich przez tłumy ludzi, którzy odwiedzają je niezależnie od pory roku.

Dodaj komentarz