Szlak do Morskiego Oka

Przez Bukowinę, wiedzie najpopularniejsza droga do Morskiego Oka, najsłynniejszego i największego jeziora tatrzańskiego (powierzchnia 34,54 ha lub 34,92 ha, głębokość 50,8 m), przez wielu uważanego za najpiękniejsze w Tatrach. W jego modrej toni przeglądają się najwyższe szczyty Tatr Polskich: Rysy (2503) i Mięguszowiecki Szczyt (2438 m). Z Morskiego Oka prowadzą liczne szlaki turystyczne:

- czerwony przez Czarny Staw na Rysy,

- czerwony, a potem zielony przez Czarny Staw do Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem (2307 m),

- żółty przez Dolinę za Mnichem na Szpiglasową Przełęcz (2114 m)

- żółty, a potem czerwony przez Dolinę za Mnichem do Wrót Chałubińskiego (2022 m)

- niebieski przez Świstową Czubę (1763 m) do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Droga do Morskiego Oka odbija w Łysej Polanie od trasy wiodącej do dawnego przejścia granicznego między Polską a Słowacją. Przejście to, obok przejścia w pobliskim Jurgowie, stanowi wrota do poznawania Tatr Słowackich a także słowackiej części graniczącej z Tatrami krainy historycznej, zwanej Spiszem.

Dodaj opinię
Szlak do Morskiego Oka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak do Morskiego Oka, zobacz gdzie w Bukowinie Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak do Morskiego Oka.
  • 34-530 Bukowina Tatrzańska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak do Morskiego Oka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij