Sabałowe Bajania

W sierpniu, w Bukowinie Tatrzańskiej odbywają się „Sabałowe Bajania” czyli ogólnopolski konkurs gawędziarzy ludowych, instrumentalistów i śpiewaków ludowych a także konkurs mowy starostów weselnych.

Temu barwnemu wydarzeniu towarzyszą liczne wystawy dorobku artystycznego twórców ludowych, spektakle amatorskich zespołów teatralnych, artystyczne plenery, jak i degustacja regionalnych potraw.

Dodaj opinię

Wydarzenie znane również jako Festiwal Folkloru Polskiego, organizowane rokrocznie od 1967r. przez Bukowiańskie Centrum Kultury. To niezwykle barwny konkurs przeznaczony dla ludowych twórców rozmaitych specjalności - gawędziarzy, muzyków, śpiewaków, a nawet weselnych mówców. Sabałowe Bajania to także wystawy, warsztaty artystyczne i uczta z regionalnych potraw.

Sabałowe Bajania adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sabałowe Bajania, zobacz gdzie w Bukowinie Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sabałowe Bajania.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sabałowe Bajania opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij