Kościół Św. Elżbiety w Trybszu

W usytuowanym 6 km na północny wschód Trybszu magnesem o wielkiej sile przyciągania jest drewniany kościół św. Elżbiety. Ta modrzewiowa, zbudowana w 1597 r. świątynia kryje w sobie nader cenną, XVII-wieczną polichromię.

Malowidła ukazują m.in. Sąd Ostateczny a także Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, gdzie w tle przedstawiony jest przypuszczalnie pieniński krajobraz z Dunajcem i zamkami: Czorsztynem i Niedzicą oraz majaczącymi w oddali Tatrami Bielskimi. I ten ostatni element owego krajobrazu uznawany jest za najstarszą panoramę Tatr od północnej strony, jak i w ogóle najstarszą panoramę tatrzańską.

Dodaj opinię

Bezcenny zabytek, pochodzący jeszcze z XVI stulecia. Gotycki kościół zbudowano z modrzewiowych belek w 1597 roku. Największym skarbem w kościele św. Elżbiety Węgierskiej są wszechobecne malowidła. Polichromie na ścianach, suficie i stałych elementach wyposażenia ilustrują biblijne sceny. W niektórych przypadkach mogły zostać wpisane w górski krajobrazregionu.

Kościół Św. Elżbiety w Trybszu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Św. Elżbiety w Trybszu, zobacz gdzie w Bukowinie Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Św. Elżbiety w Trybszu.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Św. Elżbiety w Trybszu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij