Jezioro Czorsztyńskie

Oba zamki przyjemnie podziwiać pływając po Jeziorze Czorsztyńskim. Można wybrać się w rejs po nim m.in. statkiem wycieczkowym „Biała Dama”, który o pełnych godzinach kursuje między Niedzicą a Czorsztynem.

Wokół akwenu funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego (np. Teren Rekreacyjny „Zamajerz” w osiedlu Niedzica Zamek), z których skorzystać mogą wszyscy preferujący bardziej indywidualny sposób „spacerowania” po jeziorze.

Dodaj opinię

Przepiękny akwen, powstały po wybudowaniu na Dunajcu zapory przeciwpowodziowej i elektrowni wodnej. Prace trwały od 1964 do 1997 r. Jezioro Czorsztyńskie ma ok. 1100 ha powierzchni, jego głębokość dochodzi do 50 m, a maksymalna pojemność sięga 234,5 mln m³ wody. Spacery po tamie, rejsy statkami i wędkarstwo to najważniejsze atrakcje, które zbiornik dał turystom.

Jezioro Czorsztyńskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Czorsztyńskie, zobacz gdzie w Bukowinie Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Czorsztyńskie.
  • 34-440 Czorsztyn
  • 234500000
  • 9000
  • 2500
  • 50
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Czorsztyńskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij